Leasing samochodowy – dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy chcą ograniczać koszty prowadzonej działalności szukają różnych rozwiązań, dzięki którym będzie można na to zmniejszenie kosztów liczyć. Pomysłów jest obecnie wiele i wyłącznie od przedsiębiorców zależy z jakich opcji będą chcieli korzystać. Nie da się zaprzeczyć, że tych różnych ciekawych opcji jest sporo. Wśród nich na pewno znajduje się również leasing samochodowy, z którego rzeczywiście bardzo wiele firm chętnie korzysta. Jest wiele czynników, które decydują o tym, że leasing samochodowy nadal jest tak bardzo popularną i chętnie wykorzystywaną opcją pośród firm.

Dlaczego wybieramy leasing?

Przede wszystkim pierwsza podstawowa sprawa będzie związana z tym, że zakup samochodu dla większości osób to bardzo duży wydatek, którego nie da się zrealizować bez posiadania dużego kapitału. Nie każdy ma taki właśnie kapitał do swojej dyspozycji, nie zawsze może go inwestować właśnie w kupno auta. Natomiast leasing ma to do siebie, że nie będzie trzeba angażować kapitału własnego na start. Dlatego wiele osób rzeczywiście stawia na tą opcję, ponieważ mają okazję sięgnąć po auto prosto z salonu bez wydawania własnych środków. Od tej strony będzie to więc świetna opcja dla firm, które chcą mieć nowe auto a jednocześnie nie chcą swoich środków angażować.

Druga kwestia to możliwa optymalizacja podatkowa, jeśli ktoś zdecyduje się na leasing samochodowy. Rozliczenia są tutaj bowiem korzystne dla przedsiębiorcy, którzy sięgając po leasing samochodowy może każdą kolejną ratę leasingu wliczać w koszty uzyskania przychodu. Istnieje również możliwość odliczenia podatku VAT od płaconego leasingu, pod tym kątem również będzie to świetna opcja (więcej szczegółów na stronie https://www.scmultirent.pl/). Lepiej będzie bowiem prowadzić rozliczenie podatku VAT w ratach niż jednorazowo dokonać dużego odliczenia w momencie zakupu samochodu. Leasing samochodowy daje więc taką możliwość, skoro ona istnieje to warto będzie z niej skorzystać. Przedsiębiorcy, którzy z leasingu korzystając doceniają również to, że po dwóch latach mogą bez problemu oddać auto do salonu i wybrać nowy pojazd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *